Wyszukiwarka w sklepie Windows 8 - poprawa wyników wyszukiwania

Windows8Wielu użytkowników Windows 8 zwróciło uwagę na to, że wyszukiwarka w sklepie z aplikacjami dla nowych okienek nie potrafi znaleźć niektórych programów. Dzieje się tak nawet w przypadku niektórych programów, które widzimy na ekranie startowym sklepu. Jaki jest tego powód? Jak to zmienić? O tym w dalszej części.

Artykuły: 

Mini recenzja - Tracer OVO 1.2

Android.jpgOstatnio coraz popularniejsze staje się posiadanie tabletu. Początkowo do wyboru były tylko urządzenia kosztujące ponad dwa tysiące złotych. Jednak od jakiegoś czasu rynek zasypywany jest kolejnymi chińskimi urządzeniami kosztującymi od niecałych 200zł do maksymalnie kilkuset złotych. Praktycznie wszystkie tego typu tablety pracują pod kontrolą systemu Android w wersji 2.1, 2.2, 2.3 lub 4. Najtańsze urządzenia to konstrukcje z ekranami rezystancyjnymi, małą ilością pamięci ram(256MB) i mało wydajnymi procesorami. Z tego powodu nie warto ich kupować. Od niedawna można nabyć znacznie lepsze konstrukcje z 512MB ram, procesorem taktowanym powyżej 1GHz, ekranem pojemnościowym oraz Androidem 4.0. Jednym z takich tabletów jest Tracer OVO 1.2. Jak sprawuje się taki tablet w działaniu? O tym w dalszej części tekstu.

Artykuły: 

Menu Start w Windows 8

windows.jpgW systemie Windows 8 domyślnie aktywny jest tylko interfejs Metro. Interfejs ten został stworzony dla urządzeń z ekranami dotykowymi i korzystanie z niego za pomocą klawiatury i myszy może być trudne i męczące. Pomimo możliwości przełączenia się na pulpit korzystanie z systemu nadal jest utrudnione. Winny temu jest brak Menu Start. Z jego brakiem można sobie jednak poradzić o czym będzie w dalszej części tekstu.

Artykuły: 

Windows XP Mode w Windows 7 Home Premium

windows.jpgKilka miesięcy temu w jednym z poprzednich artykułów opisałem działanie Windows XP Mode w Windows 7. Pomimo tego, że artykuł pisany był na podstawie wersji beta Virtual PC, XP Mode, oraz wersji RC systemu Windows 7 w działaniu trybu XP nic się nie zmieniło. Nadal tryb ten przeznaczony jest tylko dla trzech najwyższych wersji Windows 7. Jednak czy na pewno? W dalszej części artykułu opiszę jak osiągnąć pełną funkcjonalność trybu XP w Windows 7 Home Premium.

Artykuły: 

Windows Server 2008 R2 jako system domowego użytku

Srv2008r2.png Windows Server 2008 R2 jest jak nazwa wskazuje systemem serwerowym. Brakuje w nim wielu składników znanych z domowych wersji Windows. Jeśli ktoś chciałby wypróbować ten system(np wersje Trial) szybko może się do niego zniechęcić również z powodu domyślnej konfiguracji, która jest nastawiona na zastosowanie jako serwer. Jednak za pomocą paru ustawień i instalacji dodatkowych składników możemy zmienić system tak, aby wyglądał i zachowywał się niemal identycznie jak Windows 7. Co w tym celu należy zrobić? O tym w dalszej części artykułu.

Artykuły: 

Strony

Subscribe to OSinfo.pl RSS