Windows 7-2008R2

Windows XP Mode w Windows 7 Home Premium

windows.jpgKilka miesięcy temu w jednym z poprzednich artykułów opisałem działanie Windows XP Mode w Windows 7. Pomimo tego, że artykuł pisany był na podstawie wersji beta Virtual PC, XP Mode, oraz wersji RC systemu Windows 7 w działaniu trybu XP nic się nie zmieniło. Nadal tryb ten przeznaczony jest tylko dla trzech najwyższych wersji Windows 7. Jednak czy na pewno? W dalszej części artykułu opiszę jak osiągnąć pełną funkcjonalność trybu XP w Windows 7 Home Premium.

Artykuły: 

Windows Server 2008 R2 jako system domowego użytku

Srv2008r2.png Windows Server 2008 R2 jest jak nazwa wskazuje systemem serwerowym. Brakuje w nim wielu składników znanych z domowych wersji Windows. Jeśli ktoś chciałby wypróbować ten system(np wersje Trial) szybko może się do niego zniechęcić również z powodu domyślnej konfiguracji, która jest nastawiona na zastosowanie jako serwer. Jednak za pomocą paru ustawień i instalacji dodatkowych składników możemy zmienić system tak, aby wyglądał i zachowywał się niemal identycznie jak Windows 7. Co w tym celu należy zrobić? O tym w dalszej części artykułu.

Artykuły: 

Windows PE 3.0 - Windows 7 uruchamiany z CD/DVD lub USB

pe_01.jpgKiedy występują problemy z systemem i nie daje się go uruchomić najczęściej sięgamy po płytę instalacyjną i albo próbujemy go naprawić, albo go reinstalujemy. Wiele osób nawet nie próbuje naprawy, a często umożliwia to uratowanie systemu i zaoszczędzenie czasu. W systemach Windows od dawna istnieją narzędzia pozwalające naprawić system dzięki kilku wybranym narzędziom. W Windows 9x mieliśmy dyskietkę z niezbędnym oprogramowaniem, w Windows 2000 i XP mogliśmy z płyty instalacyjne uruchomić tekstową konsolę odzyskiwania. Jednak od Windows Vista zaszły zmiany i zarówno instalacja systemu jak i jego naprawa wykonywana jest z... Windows, a dokładniej jego "lekkiej", zawierającej tylko podstawowe narzędzia wersji PE. Wraz z Windows 7, wprowadzono kolejną wersję tego środowiska oznaczoną numerem 3.

Artykuły: 

Windows XP Mode w Windows 7

win7.jpgKilka dni temu firma Microsoft udostępniła publicznie swój najnowszy system w wersji Release Candidate. Wraz z kompilacją 7100 udostępniono całkiem nową funkcję jaką jest tryb pracy Windows XP. Funkcja ta ma umożliwiać uruchamianie starszych aplikacji, które nie działają lub pracują nieprawidłowo w Windows 7. Jak nowy tryb pracy XP działa w praktyce? O tym w dalszej części artykułu.

Artykuły: 

Windows 7 beta 1

VistaDwa lata temu firma Microsoft wprowadziła do sprzedaży Windows Vista. Następca Windows XP pojawił się aż sześć lat po swoim poprzedniku i nie został najlepiej przyjęty przez użytkowników. Powodów było wiele. Z najważniejszych należy wspomnieć o wysokich wymaganiach, braku sterowników oraz o przyzwyczajeniu do poprzedniej wersji okienek. Zmiany w Windows Vista były tak duże, że początkowo wiele osób miało problemy z opanowaniem obsługi nowego systemu. W następstwie wprowadzonych zmian przestało działać również wiele programów. Wielu użytkowników próbowało instalować system na kilkuletnich komputerach, co było powodem zasypania forów i grup dyskusyjnych informacjami na temat bardzo słabej wydajności Windows Vista. Pomimo, że producenci oprogramowania wydali bardzo szybko wersje swoich programów zgodne z najnowszymi oknami, a sam system działa bezproblemowo, wiele mitów o tym jak Vista jest zła jest powielana do dzisiaj. Dziś po dwóch latach od wydania Visty Microsoft udostępnił pierwszą wersję beta kolejnej wersji Windows. Jak wielkie zmiany poczyniono w Windows 7 w porównaniu z jego poprzednikiem? O tym w dalszej części.

Artykuły: 

Subscribe to RSS - Windows 7-2008R2