Sprzęt

Mini recenzja - Tracer OVO 1.2

Android.jpgOstatnio coraz popularniejsze staje się posiadanie tabletu. Początkowo do wyboru były tylko urządzenia kosztujące ponad dwa tysiące złotych. Jednak od jakiegoś czasu rynek zasypywany jest kolejnymi chińskimi urządzeniami kosztującymi od niecałych 200zł do maksymalnie kilkuset złotych. Praktycznie wszystkie tego typu tablety pracują pod kontrolą systemu Android w wersji 2.1, 2.2, 2.3 lub 4. Najtańsze urządzenia to konstrukcje z ekranami rezystancyjnymi, małą ilością pamięci ram(256MB) i mało wydajnymi procesorami. Z tego powodu nie warto ich kupować. Od niedawna można nabyć znacznie lepsze konstrukcje z 512MB ram, procesorem taktowanym powyżej 1GHz, ekranem pojemnościowym oraz Androidem 4.0. Jednym z takich tabletów jest Tracer OVO 1.2. Jak sprawuje się taki tablet w działaniu? O tym w dalszej części tekstu.

Artykuły: 

Mini Test - Esperanza ER 102K-16 USB 2.0 Mini Flash Drive

teaser.jpg Pamięci flash są obecnie jednym z najczęściej stosowanych nośników do przenoszenia danych. Wśród pamięci tego typu znajdziemy karty pamięci, urządzenia typu pendrive, czyli pamięć flash podłączana bezpośrednio pod złącze USB oraz od niedawna dyski twarde(SSD). Ze względu na małe wymiary oraz proste podłączenie najczęściej stosowane są te drugie. Z reguły stosowane są pamięci o pojemności od 2 do 16 GB. Wynika to z stosunkowo niskiej ceny takich urządzeń. Jednym z takich dysków jest Esperanza ER 102K-16 USB 2.0 Mini Flash Drive. Czy ten niewielki dysk poza 16GB pamięci oferuje nam coś jeszcze? O tym przekonamy się przeprowadzając niewielki test.

Artykuły: 

Mini recenzja - Toshiba Store Alu 500GB

Dawno temu komputery nie potrzebowały dysków twardych. Początkowo całe niezbędne do działania oprogramowanie i pliki mieściły się na dyskietkach. Z czasem systemy operacyjne wraz z oprogramowaniem oraz pliki użytkowników stawały się coraz więcej. Dziś już chyba nikt nie wyobraża sobie pracy na komputerze nie posiadającym dysku o przynajmniej kilkudziesięciu gigabajtów pojemności. Wiele obecnych komputerów posiada dyski mające nawet setki gigabajtów. Co jednak zrobić jeśli zaczyna brakować nam miejsca? Możemy dokupić dysk wewnętrzny lub zewnętrzny. Dysk wewnętrzny montowany bezpośrednio w komputerze jest szybszy. Z kolei z dysku zewnętrznego pomimo, że jest wolniejszy możemy używać zamiennie w kilku komputerach. Jeśli z jakiś powodów mamy utrudniony dostęp do wnętrza komputera, czy notebooka podłączenie takiego dysku będzie wiele szybsze i łatwiejsze. Jednym z takich dysków jest Toshiba Store Alu 500 GB.

Artykuły: 

Toshiba Camileo P30 - niedroga kamera FullHD

P30mini.jpgKilka miesięcy temu na stronie ukazał się artykuł o cyfrowej kamerze firmy Toshiba - Camileo HD. Zeszłoroczny model oferował nagrywanie w rozdzielczości HD(720p), kosztował niewiele, a przy tym oferował wiele dodatkowych funkcji(aparat, odtwarzacz MP3, dyktafon, kamera internetowa). Od czasu ukazania się wersji HD, rodzina Camileo powiększyła się o kilka nowych modeli. Jednym z nich jest wprowadzona w lutym do sprzedaży kamera FullHD - Camileo P30. Co oferuje nowe urządzenie firmy Toshiba oraz jak bardzo różni się od poprzedniej wersji? O tym w dalszej części artykułu.

Artykuły: 

Toshiba Camileo HD - Tania kamera HD

camileoHD.jpgW sprzedaży pojawia się coraz więcej kamer umożliwiających nagrywanie w rozdzielczościach HD. Kamery takie zwykle mają wbudowane dyski twarde i są nawet kilkukrotnie droższe od starszych kamer nagrywających na kasetach miniDV. Część z nich dodatkowo umożliwia nagrywanie na kartach pamięci. Ale co zrobić jeśli chcemy nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości, a przy tym nie wydawać dwóch tysięcy złotych na nową kamerę? Z pomocą przychodzi nam urządzenie firmy Toshiba. Zaprezentowana w zeszłym roku Camileo HD umożliwia nagrywanie wysokiej jakości nagrań HD kosztując przy tym tyle, co tani aparat cyfrowy. Czy taka kamera się do czegoś nadaje i jest warta zakupu? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części tego artykułu.

Artykuły: 

Asus P320

P320Jeszcze kilka lat temu telefony komórkowe posiadały tylko funkcję rozmów głosowych. Później dodana została możliwość wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych. Następnie telefony wyposażone zostały w funkcje umożliwiające odbieranie wiadomości graficznych, dostęp do internetu oraz możliwość uruchamiania prostych programów. Obecnie telefony posiadają wiele funkcji do niedawna dostępnych tylko w komputerach. Wadą telefonu(a może i zaletą) jest jednak to, że zawsze będzie on tylko telefonem. Jeżeli potrzebujemy urządzenia, które umożliwia wykonywanie połączeń, a jednocześnie może pełnić funkcję podręcznego komputera możemy skorzystać z innego rozwiązania - PDA(Personal Digital Assistant). Jednym z takich urządzeń jest zaprezentowany w marcu 2008 roku na targach CeBIT, a będący od lipca w sprzedaży ASUS P320. Ten niewielki palmtop pracujący pod kontrolą Windows Mobile to nie tylko komputer i telefon, ale również nawigacja GPS. Co potrafi i jak wygląda P320? O tym w dalszej części artykułu.

Artykuły: 

Strony

Subscribe to RSS - Sprzęt