Menu Start w Windows 8

windows.jpgW systemie Windows 8 domyślnie aktywny jest tylko interfejs Metro. Interfejs ten został stworzony dla urządzeń z ekranami dotykowymi i korzystanie z niego za pomocą klawiatury i myszy może być trudne i męczące. Pomimo możliwości przełączenia się na pulpit korzystanie z systemu nadal jest utrudnione. Winny temu jest brak Menu Start. Z jego brakiem można sobie jednak poradzić o czym będzie w dalszej części tekstu.

Autor: Grzegorz Skulimowski

W Windows 8 Developer Preview Menu Start dało się uaktywnić za pomocą edycji rejestru. Co jednak zrobić w wersji finalnej oraz Consumer Preview , w których takiej opcji nie ma? Z pomocą przychodzą dodatkowe programy, które w poprzednich wersjach systemu zastępowały domyślne Menu Start. W tym wypadku po prostu Menu Start sobie dodamy.

Aby dodać Menu Start potrzebujemy jednego z wielu programów pozwalających na dodanie takich funkcji. Jednym z takich programów jest StartForDesktop. Po pobraniu programu wystarczy go zainstalować, uruchomić oraz w ustawieniach zaznaczyć automatyczne uruchamianie. Od tej chwili Windows 8 będzie posiadał Menu Start w trybie pulpitu.

StartForDesktop_pl.jpg

Program daje również dostęp do aplikacji Modern, umożliwia automatyczne uruchamianie pulpitu oraz pozwala na wyświetlanie systemowego Ekranu Start bezpośrednio na Pulpicie.

Artykuły: